Yükseköğrenimine 1996 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Maden Mühendisliği’nde başlamıştır. Sonrasında Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme (İngilizce) lisans programından 2005 yılında mezun olmuştur.

2017 yılında yine Atılım Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans programından mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresince birçok öğrenci kulüp, topluluk ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almış, kulüp ve topluluk başkanlığı yapmıştır. 2005 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra aynı sene Atılım Yapı Taahhüt ve Havacılık A.Ş.’de finans sorumlusu olarak iş hayatına başlamıştır.

2007 yılında Atılım Üniversitesi Mali İşler ve Bütçe Direktörlüğü’nde Projelerden sorumlu finans uzmanı olarak göreve başlamıştır. 2012 yılından itibaren de Atılım Üniversitesi’nde birçok üst düzey görevde yer almış, 2018 yılından itibaren Atılım Üniversitesi Sosyal İşler ve Spor Direktörlüğü görevine getirilmiştir.

2007 senesinde Mone Tarım Gıda Sanayi Tic. A.Ş. firmasının kurucu ortaklarından olmuş ve tarım sektörüne giriş yapmıştır. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini uzun süredir devam ettirdiği şirketin satış ve pazarlama kanalını geliştirmiş, 10 yıl içerisinde şirketin kesme çiçek sektöründe lider firma olmasında büyük rol oynamıştır. Bu görevlerinin yanı sıra 14 Kasım 2014 tarihinde Kurucu Başkan olarak Atılım Üniversitesi Mezunlar Derneği’ni kurmuş ve halen bu görevi Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam ettirmektedir.

Ayrıca Atılım Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir. TÜGİAD, SÜSBİR ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesidir.